مجله شیبا صنعت

جستجو برای : خانه >> مجله شیبا صنعت >> راهنمای خرید >> انواع الکتروموتور سه فاز(ساختار-کاربرد-ویژگی )

انواع الکتروموتور سه فاز(ساختار-کاربرد-ویژگی )

انواع الکتروموتور سه فاز

انواع الکتروموتور سه فاز(ساختار-کاربرد-ویژگی )

انواع الکتروموتور سه فاز یا انواع موتور الکتریکی سه فاز در طیف های مختلف با کاربردهای متنوع وجود دارد که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و بهترین کاربردها را دارند.ما در این مقاله به بررسی انواع الکتروموتور سه فاز و ساختار و کاربرد و ویژگی آنها و همینطور مزایا و معایب آن می پردازیم.پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید.همانطور که می دانیم موتور الکتریکی قطعه ای از تجهیزات است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. معمولاً از یک روتور (جزء متحرک موتور) و یک استاتور (جزء ثابت موتور) و همچنین یک آرمیچر و یک آهنربای میدان تشکیل شده است.و به دو دسته الکتروموتورهای تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند .ما در مقاله پنج نوع الکتروموتور تک فاز به صورت کامل درباره موتورهای تک فاز صحبت کردیم ، در این مقاله فقط به انواع الکتروموتور سه فاز جریان متناوب می پردازیم.البته باید توجه داشت که موارد زیادی در خرید یک الکتروموتور موثر هستند که قبلاً به عوامل مهم خرید الکتروموتور پرداختیم.

موتورهای الکتریکی در طیف وسیعی از کاربردها، از لوازم خانگی کوچک گرفته تا ماشین‌های صنعتی بزرگ، استفاده می‌شوند و می‌توانند با جریان مستقیم (DC) یا جریان متناوب (AC) تغذیه شوند. موتورهای DC، موتورهای AC و موتورهای پله ای همگی اشکال معمولی موتورهای الکتریکی هستند. موتورهای الکتریکی کارآمد و قابل اعتماد هستند و می توان آنها را به راحتی تنظیم و تغییر داد تا اهداف مختلفی را برآورده کنند.ما در این مجموعه انواع الکتروموتور سه فاز از  جمله الکتروموتور سه فاز پوسته آلومینیومی 4P-1400 دور و دورهای دیگر و الکتروموتورهای تک فاز دیگر در دسته موتوژن و الکتروژن عرضه می کنیم.

الکتروموتور سه فاز آلومینیومی پایه دار

الکتروموتور سه فاز القایی

موتور القایی از انواع الکتروموتور سه فاز است که به عنوان موتور ناهمزمان نیز شناخته می شود، یک موتور جریان متناوب است که در آن روتور با سرعت کمی کمتر از میدان مغناطیسی گردان استاتور می چرخد. استاتور با القای نیروی الکتروموتور باعث چرخش روتور می شود. موتورهای القایی به دلیل سهولت استفاده، قابلیت اطمینان و کارایی معروف هستند. فن ها، پمپ ها و نوار نقاله ها کاربردهای صنعتی و تجاری متداول برای این ها هستند.

قطعات اصلی موتور القایی سه فاز عبارتند از:

 • استاتور – استاتور قسمت ثابت موتور است که سیم پیچ هایی را که میدان مغناطیسی دوار را ایجاد می کنند، در خود جای می دهد. معمولاً از فولاد چند لایه ساخته شده است و به گونه ای طراحی شده است که سطح بالایی از راندمان و سطوح کم صدا و لرزش را ارائه دهد.
 • روتور – روتور قسمت متحرک موتور است که در داخل استاتور می چرخد. به طور معمول از چدن یا آلومینیوم ساخته شده است و برای ارائه سطح بالایی از استحکام و دوام طراحی شده است.
 • یاتاقان ها – یاتاقان ها برای پشتیبانی از روتور استفاده می شوند و به آن اجازه می دهند تا نرم و کارآمد بچرخد. آنها معمولاً از مواد باکیفیت مانند فولاد یا سرامیک ساخته می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که طول عمر بالایی داشته باشند.
 • محفظه – محفظه برای محافظت از موتور در برابر عوامل محیطی مانند گرد و غبار، رطوبت و لرزش استفاده می شود. معمولاً از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده است و به گونه ای طراحی شده است که سطح بالایی از محافظت را ارائه دهد و در عین حال امکان دسترسی آسان به موتور برای تعمیر و نگهداری را فراهم کند.

از نظر طراحی و کاربرد، انواع مختلفی از موتورهای القایی وجود دارد و نحوه استفاده از هر یک بسته به سطح ولتاژی که در آن کار می‌کند، متفاوت است.

در اینجا چند نمونه آورده شده است:

الکتروموتور سه فاز القایی ولتاژ پایین

موتور القایی سه فاز ولتاژ پایین از انواع الکتروموتور سه فاز ، یک موتور الکتریکی است که با یک منبع تغذیه سه فاز کار می کند. این یک نوع موتور ناهمزمان است، به این معنی که روتور با سرعت کمی کمتر از میدان مغناطیسی چرخشی ایجاد شده توسط سیم‌پیچ‌های استاتور می‌چرخد. این موتورها به طور گسترده در کاربردهای صنعتی و تجاری مانند پمپ ها، فن ها، نوار نقاله ها و ماشین آلات استفاده می شوند. آنها به دلیل گشتاور راه اندازی بالا، راندمان بالا و هزینه کم شناخته شده اند. همچنین کنترل و نگهداری آنها نسبتاً آسان است و آنها را به انتخابی محبوب برای طیف وسیعی از کاربردها تبدیل می کند.

چندین روش مختلف وجود دارد که می توان برای راه اندازی یک موتور القایی ولتاژ پایین استفاده کرد، از جمله:

 • راه اندازی مستقیم بر روی خط (DOL) – این ابتدایی ترین روش راه اندازی موتور القایی است. این شامل اعمال ولتاژ کامل به پایانه های موتور است. این روش ساده و قابل اعتماد است، اما جریان هجومی بالا و تنش مکانیکی بالا ایجاد می کند که می تواند منجر به آسیب به موتور یا سایر تجهیزات شود.
 • راه اندازی ستاره-مثلث – این روش شامل راه اندازی موتور در پیکربندی متصل به ستاره و سپس تغییر به پیکربندی متصل به مثلث پس از رسیدن موتور به سرعت معین است. این جریان راه اندازی و گشتاور را کاهش می دهد، اما به اندازه روش های دیگر کارآمد نیست.
 • راه اندازی ترانسفورماتور خودکار – در این روش از ترانسفورماتور خودکار برای کاهش ولتاژ راه اندازی اعمال شده به موتور استفاده می شود. این جریان راه اندازی و گشتاور را کاهش می دهد، اما به اندازه روش های دیگر کارآمد نیست.
 •  سافت استارتر – سافت استارتر یک وسیله الکترونیکی است که ولتاژ اعمال شده به موتور را در هنگام راه اندازی کنترل می کند و جریان راه اندازی و گشتاور را کاهش می دهد. این روش نسبت به روش های دیگر کارآمدتر است، اما به تجهیزات و کنترل اضافی نیاز دارد.
 • راه اندازی درایو فرکانس متغیر (VFD) – VFD یک دستگاه الکترونیکی است که فرکانس و ولتاژ اعمال شده به موتور را در هنگام راه اندازی کنترل می کند و جریان راه اندازی و گشتاور را کاهش می دهد. همچنین امکان کنترل سرعت در حین کار را فراهم می کند. این روش نسبت به روش های دیگر کارآمدتر است، اما به تجهیزات و کنترل اضافی نیاز دارد.

الکتروموتور سه فاز القایی ولتاژ متوسط

عملکرد این موتور هم مانند موتور القایی سه فاز ولتاژ پایین است ​​، بر این اساس، در مورد قطعات اصلی آن، تقریباً در مورد موتورهای ولتاژ پایین یکسان است. تفاوت اصلی بین آنها این است که موتورهای ولتاژ متوسط به حفاظت دقیق تری در حین کار نیاز دارند. از نظر حفاظت، موتورهای القایی ولتاژ متوسط ​​معمولاً توسط ترکیبی از وسایل حفاظت مکانیکی و الکتریکی محافظت می شوند. این شامل:

 • حفاظت اضافه بار – این برای محافظت از موتور در برابر جریان بیش از حد یا اضافه بار حرارتی طراحی شده است.
 • حفاظت در برابر اتصال کوتاه – برای محافظت از موتور در برابر آسیب های ناشی از اتصال کوتاه سیم پیچ های استاتور یا روتور طراحی شده است.
 • حفاظت از خطای زمین – این برای محافظت از موتور در برابر آسیب های ناشی از خطاهای زمین در سیم پیچ های استاتور یا روتور طراحی شده است.
 • حفاظت ولتاژ نامتعادل – این برای محافظت از موتور در برابر آسیب های ناشی از ولتاژ نامتعادل در سیم پیچ های استاتور طراحی شده است.
 • حفاظت در برابر ولتاژ کمتر/بیش از حد – این برای محافظت از موتور در برابر آسیب های ناشی از ولتاژ کم یا بیش از حد طراحی شده است.

الکتروموتور سنکرون

موتور سنکرون یا ژنراتور یکی از انواع الکتروموتور سه فاز جریان متناوب است که با نرخی کار می کند که با فرکانس خط هماهنگ است. روتوری دارد که به همان سرعت میدان مغناطیسی گردان استاتور می چرخد. روتور معمولاً یک آهنربای دائمی یا یک سیم پیچ میدانی است که با جریان مستقیم تغذیه می شود. موتورهای سنکرون دارای راندمان بالا، ضریب توان بالا و سرعت ثابت هستند.

موتورهای سنکرون موتورهای AC هستند که با سرعت ثابتی کار می کنند که با فرکانس منبع تغذیه و تعداد جفت قطب ها در روتور تعیین می شود. سرعت موتور سنکرون با فرکانس منبع تغذیه سنکرون است و مستقل از بار روی موتور است.

تفاوت اصلی بین این دو این است که در موتور القایی روتور با سرعت کمی کمتر از میدان مغناطیسی دوار استاتور کار می کند و در موتور سنکرون روتور با سرعتی برابر با میدان مغناطیسی دوار استاتور کار می کند زیرا وجود دارد. موتورهای القایی معمولاً ساده‌تر، ارزان‌تر و قابل اعتمادتر از موتورهای سنکرون هستند. موتورهای سنکرون معمولاً کارآمدتر هستند اما به سیستم های کنترل پیچیده تری نیاز دارند.

درزیر تفاوت اصلی این دو نوع موتور را نشان می دهیم:

الکتروموتور سه فاز القایی

 1. روتور با سرعت کمی کمتر از میدان مغناطیسی دوار استاتور کار می کند.
 2. روتور یک آهنربای الکتریکی است.
 3. سرعت با فرکانس منبع تغذیه و تعداد قطب های استاتور تعیین می شود.
 4. سرعت ممکن است به دلیل تغییرات بار کمی متفاوت باشد.
 5. ساخت و کنترل ساده
 6. هزینه کمتر
 7. راندمان بالا
 8. معمولاً گشتاور شروع کمتری دارند.

الکتروموتور سه فاز سنکرون

 1. روتور با همان سرعت میدان مغناطیسی دوار استاتور کار می کند.
 2. روتور یک آهنربای دائمی است یا حاوی یک سیم پیچ میدان است.
 3. سرعت با فرکانس منبع تغذیه و تعداد قطب های روتور تعیین می شود.
 4. سرعت بدون توجه به تغییرات بار ثابت است.
 5. ساخت و ساز و کنترل پیچیده تر
 6. هزینه بالاتر
 7. راندمان بالاتر
 8. معمولاً گشتاور راه اندازی بالایی دارند.

کاربردهای الکتروموتور سنکرون

 • درایوهای سرعت ثابت – موتورهای سنکرون در کاربردهایی با سرعت ثابت مانند فن ها، پمپ ها و کمپرسورها استفاده می شوند، جایی که بدون توجه به بار موتور، سرعت ثابت مورد نیاز است.
 • تولید برق – در یک نیروگاه گازی، روتور یک ژنراتور سنکرون می تواند به عنوان موتور در حالی که توربین در حال افزایش سرعت است استفاده شود. این کار با تامین برق از بیرون نیروگاه به روتور انجام می شود. بیشتر اوقات، این منبع تغذیه خارجی یک منبع تغذیه DC است که برای دادن میدان چرخشی به روتور استفاده می شود. همانطور که سرعت توربین بالا می رود، تحریک داخلی ژنراتور بالا می رود و به آن اجازه می دهد تا به عنوان منبع اصلی قدرت روتور به دست بگیرد. هنگامی که توربین با سرعت کامل کار می کند، ژنراتور از حالت موتور به حالت مولد تغییر می کند و شروع به تولید برق متناوب می کند.
 • تصحیح ضریب توان – موتورهای سنکرون را می توان برای تصحیح ضریب توان در یک سیستم الکتریکی با جذب یا تولید توان راکتیو در صورت نیاز استفاده کرد.
 • تثبیت شبکه – موتورهای سنکرون می توانند برای تثبیت شبکه برق با ارائه فرکانس مرجع به شبکه و تنظیم ولتاژ استفاده شوند.

موتورهای سنکرون معمولاً کارآمدتر و ضریب توان بالاتری نسبت به موتورهای آسنکرون یا القایی دارند، اما هزینه اولیه بالاتری نیز دارند و نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند. همچنین کنترل آنها پیچیده‌تر است و به دستگاه‌های خاصی مانند محرک‌ها برای تولید جریان میدان لازم برای کارکرد روتور نیاز دارند.

توجه به این نکته مهم است که انتخاب موتور به کاربرد خاص و مبادله بین هزینه، کارایی و عملکرد بستگی دارد.(با مراجعه به مطلب تفاوت موتورهای سنکرون و آسنکرون میتوانید در این زمینه بیشتر بخوانید.)

الکتروموتور سه فاز القایی قفس سنجابی

موتور القایی قفس سنجابی سه فاز نوعی موتور القایی سه فاز است که بر اساس اصل الکترومغناطیس کار می کند. این موتور «قفس سنجاب» نامیده می شود زیرا روتور داخل آن شبیه یک قفس سنجاب است.این روتور استوانه ای از لایه های فولادی است که فلز بسیار رسانا (معمولاً آلومینیوم یا مس) در سطح آن تعبیه شده است. هنگامی که یک جریان متناوب از سیم پیچ های استاتور عبور می کند، یک میدان مغناطیسی دوار تولید می شود.

این جریانی را در سیم پیچ روتور القا می کند که میدان مغناطیسی خود را تولید می کند. برهمکنش میدان های مغناطیسی تولید شده توسط سیم پیچ استاتور و روتور باعث ایجاد گشتاور در روتور قفس سنجاب می شود.یکی از مزیت های بزرگ موتور قفس سنجابی این است که به راحتی می توانید ویژگی های سرعت-گشتاور آن را تغییر دهید. این کار را می توان به سادگی با تنظیم شکل میله ها در روتور انجام داد. موتورهای القایی قفس سنجابی در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند – زیرا قابل اعتماد هستند، خود راه اندازی می شوند و به راحتی تنظیم می شوند.

عملکرد موتور القایی قفس سنجابی

هنگامی که یک منبع سه فاز به سیم پیچ استاتور داده می شود، یک میدان مغناطیسی دوار در فضا ایجاد می کند. این میدان مغناطیسی دوار دارای سرعتی است که به سرعت سنکرون معروف است.این میدان مغناطیسی دوار باعث القای ولتاژ در میله های روتور می شود و از این رو جریان های اتصال کوتاه در میله های روتور جریان می یابد. این جریان‌های روتور میدان خود مغناطیسی خود را ایجاد می‌کنند که با میدان استاتور تعامل خواهد داشت. اکنون میدان روتور سعی می کند با علت خود مخالفت کند و از این رو روتور شروع به دنبال کردن میدان مغناطیسی چرخان می کند.

لحظه ای که روتور میدان مغناطیسی دوار را می گیرد، جریان روتور به صفر می رسد زیرا دیگر حرکت نسبی بین میدان مغناطیسی دوار و روتور وجود ندارد. بنابراین، در آن لحظه روتور نیروی مماسی صفر را تجربه می کند، بنابراین روتور برای لحظه کاهش می یابد.

پس از کاهش سرعت روتور، حرکت نسبی بین روتور و میدان مغناطیسی دوار دوباره برقرار می شود، بنابراین جریان روتور دوباره القا می شود. بنابراین مجدداً نیروی مماسی برای چرخش روتور بازیابی می شود و بنابراین دوباره روتور به دنبال میدان مغناطیسی دوار شروع به کار می کند و به این ترتیب روتور یک سرعت ثابت را حفظ می کند که فقط کمتر از سرعت چرخش میدان مغناطیسی یا سرعت سنکرون است.

مزایای موتور القایی قفس سنجابی

برخی از مزایای موتورهای القایی قفس سنجابی عبارتند از:

 1. آنها کم هزینه هستند.
 2. به نگهداری کمتری نیاز دارند (زیرا حلقه های لغزنده یا برس وجود ندارد)
 3. تنظیم سرعت خوب (آنها قادر به حفظ سرعت ثابت هستند)
 4. راندمان بالا در تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی (در حین کار، نه در هنگام راه اندازی)
 5. تنظیم حرارت بهتری دارند .
 6. کوچک و سبک

معایب موتور القایی قفس سنجابی

اگرچه موتورهای قفس سنجابی بسیار محبوب هستند و مزایای زیادی دارند – آنها همچنین دارای معایبی هستند. برخی از معایب موتورهای القایی قفس سنجابی عبارتند از:

 1. کنترل سرعت بسیار ضعیف
 2. اگرچه آنها در هنگام کار با جریان بار کامل کارآمد هستند، اما در هنگام راه اندازی انرژی زیادی مصرف می کنند.
 3. آنها نسبت به نوسانات ولتاژ تغذیه حساس تر هستند. هنگامی که ولتاژ تغذیه کاهش می یابد، موتور القایی جریان بیشتری می کشد. در طول نوسانات ولتاژ، افزایش ولتاژ باعث اشباع اجزای مغناطیسی موتور القایی قفس سنجابی می شود.
 4. آنها دارای جریان راه اندازی بالا و گشتاور راه اندازی ضعیف هستند .

 

الکتروموتور سه فاز القایی حلقه لغزشی

موتور القایی حلقه لغزشی یا موتور القایی گرد به عنوان نوع خاصی از موتور القایی سه فاز تعریف می شود که برای ارائه گشتاور راه اندازی بالا با اتصال مقاومت خارجی به مدار روتور طراحی شده است. روتور موتور نوعی روتور لغزشی است.سرعتی که یک موتور القایی حلقه لغزش در آن کار می کند با سرعت سنکرون روتور برابر نیست. از این رو به عنوان موتور ناهمزمان نیز شناخته می شود.

استاتور موتور القایی حلقه لغزشی مانند موتور القایی قفس سنجابی است. روتور موتور برای همان تعداد قطب استاتور پیچ می شود.روتور دارای سیم پیچ های عایق سه فاز است که هر سیم پیچ از طریق برس ها به حلقه های لغزشی متصل می شود. در اینجا، وظیفه برس جمع آوری جریان به و از سیم پیچ روتور است.

موتور القایی حلقه لغزش عملاً همیشه با ولتاژ کامل خط اعمال شده در پایانه های استاتور راه اندازی می شود.مقدار جریان راه اندازی با وارد کردن یک مقاومت متغیر در مدار روتور تنظیم می شود. با افزایش مقاومت روتور، جریان روتور هنگام راه‌اندازی کاهش می‌یابد و از این رو جریان استاتور نیز کاهش می‌یابد اما در عین حال به دلیل بهبود ضریب توان، گشتاور افزایش می‌یابد.

سرعت چرخش روتور یا موتور القایی حلقه لغزش را می توان با تغییر مقاومت در مدار روتور کنترل کرد. این روش فقط برای موتورهای القایی حلقه لغزشی قابل استفاده است.هنگامی که موتور در حال کار است و اگر مقاومت کامل در مدار روتور وصل شود سرعت موتور کاهش می یابد.حال اگر سرعت موتور کاهش یابد، ولتاژ بیشتری در مدار روتور القا می شود تا گشتاور لازم تولید شود. بنابراین، گشتاور افزایش می یابد.

هدف از حلقه های لغزشی که روی شفت روتور موتور القایی حلقه لغزشی قرار دارند چیست؟

حلقه های لغزنده به عنوان اتصالات چرخشی الکتریکی، رابط های چرخشی الکتریکی یا حلقه های جمع کننده نیز شناخته می شوند.

تفاوت بین موتور قفس سنجابی و موتور روتور حلقه لغزشی چیست؟

تفاوت عمده بین موتور القایی قفس سنجابی و موتور القایی روتورحلقه لغزشی در طراحی روتور است.در موتورهای القایی قفس سنجابی، میله‌های روتور به طور دائم در حلقه‌های انتهایی اتصال کوتاه دارند، بنابراین مقاومت خارجی قابل اتصال نیست، در حالی که در موتورهای القایی حلقه لغزش، مقاومت ستاره خارجی متصل به مدار روتور متصل می‌شود.

کاربردالکتروموتور سه فاز القایی حلقه لغزشی

در جاهایی که به گشتاور راه اندازی بالا نیاز است مانند جرثقیل، بالابر، آسانسور ، محورهای خطی ،نوار نقاله ، ماشین های سیم پیچی ، آسیاب و غیره استفاده می شود.

به طور گسترده در حدود 90٪ صنعت از موتور القایی قفس سنجاب استفاده می شود.

مزایای الکتروموتور سه فاز القایی حلقه لغزشی

 1. گشتاور راه اندازی بالا – موتور القایی حلقه لغزش می تواند گشتاور راه اندازی بالایی را به دلیل وجود مقاومت خارجی در مدار روتور فراهم کند.
 2. ظرفیت اضافه بار بالا – موتورهای القایی حلقه لغزش ظرفیت اضافه بار بالا و شتاب نرم در هنگام بارهای سنگین دارند.
 3. جریان راه اندازی کم در مقایسه با موتور قفس سنجابی – مقاومت اضافی در مدار روتور امپدانس روتور را افزایش می دهد و در نتیجه جریان راه اندازی را کاهش می دهد.
 4. سرعت قابل تنظیم – سرعت را می توان با تغییر مقاومت مدار روتور تنظیم کرد. به طوری که به عنوان یک موتور با سرعت متغیر در نظر گرفته می شود.
 5. ضریب توان بهبود یافته

سخن آخر

در نتیجه بررسی ما در مورد انواع موتورهای سه فاز،ساختار و نحوه عملکرد و ویژگی و همینطور مزایا و معایب هرکدام را ارائه کردیم. با این حال، در نظر گرفتن محدودیت های هر نوع موتور مهم است. و با توجه به هدف کاربری که در نظر داریم باید بهترین انتخاب را انجام بدهیم.به یاد داشته باشید، انتخاب موتور مناسب مستلزم بررسی دقیق و درک ویژگی های منحصر به فرد هر نوع است.همچنین برای راه اندازی انواع موتورهای سه فاز ممکن است فقط به برق تک فاز دسترسی داشته باشیم که راه حل راه اندازی الکتروموتور سه فاز با برق تک فاز را در مطالب بعدی بررسی خواهیم کرد.

اگر این مقاله برای شما جالب یا مفید بود یا اگر قبلاً آن را نخوانده اید،  پیشنهاد می کنم آن را از دست ندهید. همینطور مشاوران ما در شیبا صنعت همیشه آماده ارائه هرگونه مشاوره و راهنمایی می باشند ، پس با ما در شیبا صنعت در تماس باشید.

در ادامه می توانید لیست قیمت های انواع الکتروموتورهای سه فاز را مشاهده و قیمت ها را باهم مقایسه کنید:

لیست قیمت الکتروموتورهای سه فاز و تکفاز صنعتی (پوسته آلومینیومی)موتوژن(MOTIGEN)

لیست قیمت الکتروموتوروالکتروپمپ های کولری موتوژن(MOTIGEN)

لیست قیمت الکتروموتورهای 2/2 تا 400 کیلووات (پوسته چدنی) موتوژن

لیست قیمت الکتروموتورهای سه فاز و تکفاز صنعتی الکتروژن(ELECTROGEN)

لیست قیمت  الکتروموتورهای سه فاز 2P-3000و4P-1400و6P-900پوسته چدن چینی

لیست قیمت الکتروموتورهای سه فاز 4P-1400پوسته آلومینیوم چینی

مدت زمان تقریبی مطالعه:16 دقیقه

برای هر چه بهتر شدن شیبا صنعت در ارائه خدمات و اطلاعات لطفا دیدگاه و امتیاز خود را وارد کنید.
[آمار کل: 0 میانگین: 0]
نوشته قبلی

پنج نوع الکتروموتور تک فاز(ساختار-عملکرد-ویژگی )

نوشته بعدی

لوازم جانبی و قطعات الکتروموتور

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری

تماس تلفنی